Website ve Sosyal Medya Danışmanlığı

Kurumsal web site tasarımı olarak profesyonel olarak hazırlanan web site çalışmalarımız size uygun olarak hazırlanmaktadır. Firmamız özverili web tasarım çalışmalarıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Website Danışmanlığı, Domain ve Hosting Hizmetinizin taşınması, kurulması ve sağlanması gibi hizmetlerimiz profesyonel olarak verilmektedir. Ayrıca websitelerinize SSL güvenliği uzman ekibimiz tarafından kurulumu ve yönetimi sağlanmaktadır.

Web site yönetimi hizmetlerimiz ile sitenizi sizin için güncel tutar, içerik takip ve iyileştirmeleri ile hem zaman hem de çalışan bakımından tasarruf edebileceğiniz bir hizmet sağlarız. Google Reklam, SEO, Sosyal Medya hizmeti ile markanızı yukarılara çıkarmanızı sağlıyoruz.

Web Tasarım Nedir?

Kurumların ya da kişilerin tanınmak amacıyla, internet tarayıcılarına uyum sağlayacak biçimde ve arama motorlarında bulunabilecek şekilde hazırlanan tasarımlardır. Web tasarım kısa tanımı bu şekilde olsa da, tasarıma etki eden birçok detay bulunmaktadır. Tasarımın internet tarayıcılarına uyumlu olarak hazırlanması için HTML kodlama diline çevrilmesi gerekir. Bu işlemi de uzman Web master denilen kişiler ya da web tasarımcıları gerçekleştirir.

Neden Web Tasarımı Yapılmalıdır?

İnternet günümüzde hiç olmadığı kadar etkilidir. Özellikle ticari ve bireysel faaliyetlerin çoğunluğu, internet üzerinden yürütülüyor. Yapılan bir araştırmaya göre, dünya genelinde ticaretin %80’i internetten yapılıyor. En önemlisi de insanlar, bilgiye hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde erişebiliyorlar. İşte tüm bu unsurlar, internet sayesinde gerçekleşir. İnterneti oluşturan yapıtaşları ise web siteleridir. Web siteleri, içlerinde barındırdıkları içerikler ve bilgilerle, iletişimi ve etkileşimi mümkün kılmaktadır.

Etkili bir web tasarımı ise internet üzerinde insanların etkileşim halinde olmasını ve insanların ihtiyacı olan bilgileri almasını sağlar.

Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Yapılan bir  kurumsal web tasarım çalışması kullanıcıya aynı anda erişim imkanı sağlanır. İyi bir internet sitesine sahip olmak için herşeyden önce web sitenin arayüzünde kullanılmakta olan programlama altyapısı, renkler, resimler ve menüler kullanıcı dostu olması gerekir. Web sitelerinin özgün içeriklere ve altyapılara sahip olması birçok internet kullanıcısının sitenizi ziyaret etmesini sağlar.

Erişim Hızı

İnternet kullanıcıları tarafından belkide en dikkate alınan konu site erişim hızıdır. Sitenin link adresine tıkladıklanması sonucunda uzun süreler yükleme ibaresi ile karşılaşan kullanıcılar web sitesini kapatarak diğer sitelere yönelmektedir. Site açılma ve site içerisinde bulunan araçlarınızın hızlı bir şekilde kullanıcılara aktarılması ziyaretçi kitlenizin artmasını sağlamasının yanı sıra site içerisinde kalma süresinde arttıracaktır.

Kolay Erişim

Web sitesinde bulunan içeriklerin ve bileşenlerin kullanıcıların rahatlıkla ulaşabileceği noktalara konumlandırmak sitenizin ziyaretçi sayısını oldukça arttıracaktır. Site içerisinde yardımcı araç ve arama motorlarından da yararlanarak ziyaretçilerinizin bulmak istedikleri veriye en hızlı yoldan ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Sitenizde yer verdiğiniz çeşitli araçların arasında boşluklar kullanmak da sitenizin kolay erişime sahip olmasını sağlayarak ziyaretçileri memnun kılar.

Dikkat Çekme

Kullanıcıların sitenizde etkileşimde bulunmasını sağlamak için çeşitli özellikler kullanmanız gerekir. Bu özellikler arasında en etkili çözümler çeşitli resim ve renklerden yer alır. Sitenizin çeşitli bölgelerine eklemiş olduğunuz dikkat çekici başlıklar da kullanıcıların bu alanlara yönelmesini sağlar.

Güvenilir Olması

Özellikle de günümüzde internet siteleri üzerinden satışa sunulmakta olan ürün ve hizmetlerin güvenilir olup olmaması kullanıcıların dikkatini çekmektedir. İnternet kullanıcılarının siteniz üzerinde duyabileceği güvensizlik duygusu ürün ve hizmetlerinizin pazarlanabilmesini olumsuz yönde etkiler. Bu durumu ortadan kaldırmak için sayfalarınıza müşteri yorumları, canlı destek ve onay belgelerinizi yerleştirerek güven ortamı yaratabilirsiniz.

İçerik

İnternet kullanıcılarının siteniz içerisinde aramış olduğu konu başlıklarının sayfalarınızda yer alan içerikler ile uyumlu olması gerekir. Kullanıcılar aramış oldukları başlık çerçevesinde içerikleri kontrol eder. Bu nedenle sitenizde yer vermiş olduğunuz başlıklar ile ilgili içerik yazıları yerleştirmeniz, kullanıcıların site içerisinde uzun zamanlar geçirmesini sağlar. Bunun dışında eklemiş olduğunuz metinlerin uzun olmamasına ve dikkat çekmesini sağlayarak site içerisinde kalma sürelerini daha da arttırabilirsiniz.

Web Tasarımı Şirketleri

İstanbul’da  kaliteli bir web tasarımı şirketi arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. İstanbul web tasarımı şirketi olarak yüzlece projeye imza atmış; üniversiteler, hastaneler, üretim tesisleri gibi bir çok firmayala çalışmaktayız.

Yılların vermiş olduğu bilgi, tecrübe, şirket kültünü harmanlayarak siz değerli müşterilerimize profesyonel web tasarım çalışmaları yapmaktayız.  Alanında uzman grafiker, yazılım, seo, teknik destek departmanlarımzıda mesai saatleri içinde her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Web tasarımı firması olarak yaptığımız işlerde  her zaman özeverili ve uzun vadeli çalışmayı prensib ediniriz.

İyi bir web tasarımı nasıl olmalı 

* Özgün web tasarımı çalışması olarak hazırlanmış bir web sitesi tasarımı hem imajınızı yükseltir hem markalaşmanıza yardımcı olur.

* Mobil ve tabletlere uygun resposive tasarım olarak hazırlanmış bir web tasarımı çalışmanız kullanıcıların rahatlıkla size ulaşmasını sağlar.

* Ürettiğiniz ve pazarlamak istediğiniz ürün ve hizmetlerinizi web sitenizde rahatlıkla sergilemenize olanak sağlar.

* 7/24 markanızın, ürünlerinizin ve  hizmetlerinizin reklamını yapacağınız bir alandır.

* Sizin ürün ve hizmetlerinize ihtiyacı olan potansiyel müşterileri harekete geçirir.

* Google’a uygun olarak hazırlanmış ve seo optimizasyonu yapılmış bir web sistesi size sürekli iş dönüşümü sağlar.

* Web tasarım firması tarafından profesyonelce hazırlanmış bir web sitesi tasarmı müşteride güven algısı oluşturur.

* Müşterilerininizin hzılı bir şekilde ulaşması istediği döküman, pdf, katalog gibi bilgileri sitenize ekleyerek işlerinizi kolaylaştırırsınız.

* Global anlamada iş yapmak istiyorsanız  Dünya’nın her yerinden size ulaşabilirler.

* Web sitensine entegre edilen web tasarımı Cms içerik yönetim sistemi yazılımıyla resim, yazı, video, pdf gibi verileri sitenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

* Ürün veya hizmetlerinizin satışında müşterinize her seferinde ürün ve hzietlerinizin detaylarını anlatmak zorunda kalmazsınız ve bunları sitenize girerek oradan okumalarını sağlarsınız.

* Sitenize entegre edeceğiniz web tasarımı blog yazılımı sayesinde sitenizi aktif olarak sürekli güncel tutabilir ve müşteri dönüşümleri elde edebilirsiniz.

Etkileyici Web Tasarımı Nasıl Hazırlanır? Aşamaları Nelerdir?

İstanbul web tasarımı firması olarak etkileyici bir web tasarımı çalışaması yaparken izlediğimiz bazı yollar vardır. Bu yollardan ilki her zaman yeni teknolojileri ve yeni trendleri takip ederiz. Web tasarımı sektörüyle ilgili Dünya’da gelişen tüm yenilikleri takip ederiz ve bu yenilikleri daha bize müşterimiz söylemeden biz müşterimize öneririz.

Aslında etkili ve  kaliteli bir web sitesi nasıl yapılır diye kendi kendimize sorduğumuzda; aşağıda madedeleri sıralayabiliriz.

* Web sitesi tasarımı sağdan soldan alınmış kopya dizayn değil, özel web tasarımı olarak hazırlanmış profesyonel bir çalışma olmalıdır.

* Web sitesinin tüm içerikleri ( resim, yazı,video, dökümantasyon) kaliteli olarak özgün içerik şeklinde üretilmelidir.

* Firmaya web tasarımı hizmeti verilirken web sitesinin renklerinin logoyla uyumu ve sitede kullanılan diğer renklerle uyumuna dikkat edilmelidir.

* Web sitesi dizayn aşamasındayken kullanılacak tüm yazı kareketerlerinin uyumuna dikkat edilmedlidir.

* Siteniz reponsive web tasarım olarak hazırlanmalı ve tüm mobil ve tabletlere uygun olarak dizayn edilmelidir.

* Web tasarımı çalışması yapılması esnasında sitenin seo uyumlu web tasarımı özelliklerine uygun olarak kodlaması yapılmalıdır.

*Şu an Google arama motorunu son agoritma güncellemelerini düşündüğümüzde web sitesi hızı en az 3 saniyeyi geçmeyecek şekilde ayarlanmalıdır.

* Web hosting seçimi yaparken sitenin güvenlikli ve hızlı çalışacak bir suncuya kurulması gerekir.

Web Sitesi Tasarım Süreçleri

Türkiye’nin en iyi web tasarım şirketleri ve Dünyanın en iyi web tasarım şirketleri  web sitesi yapımında standart olan bir süreç izlerler. Bu süreci aşağıda da madde madde anlattık;

* Web tasarımı dizaynı yapılmadan önce firamanın faliyette bulunduğu sektörü ve rakipleri incelenir bilgi toplanır.

* Toplanan bilgiler ışığında firmaya olabilecek en uygun kulanıcı odaklı tasarım çalışması yapılır.

* Seo uyumlu web sitesi yapmak istiyorsak firmanın sektörüyle ilgili anahtar kelime analizi yapılır ve bu kelimlere uygun şekilde site çalışması yürütülür.

* Firmanın sattığı veya pazarladığı hizmete yönelik hedef kitle belirlenir.

* Web tasarımı oluşturulacakken sitede kullanılacak profesyonel resim, video, yazı, dökümantasyonlar toplanır.

* Firmanın web sitesinin com veya com.tr alan adı yoksa alan adı hizmeti verilir.

* Hazırlanan tasarım çalışması müşteri onayına sunulur.

* Onay alınmış web sitesi tasarımı için kullanılaka teknolojiler belirlenir. Hangi yazılım dili kullanılacak? (php kodlama, aspx kodlama, delphi, asp, pyhton vs. Hangi veri tabanı kullanılacak?( msql, sql, oracle, acces) Yeni teknolojiler kullanılacak mı? (Amp mobil hzılandırılmış sayfaalr, Cdn) Flash gibi önermediğimiz uygulamalar isteniyor mu?

* Png halinde hazırlanmış sonrasında belirlediğimiz kodlama teknolojileriyle tasarımı koldama aşamasına geçirerek html5 ve css kodlamasına dökeriz.

* İnternet sitesinin yapımının her aşamasında da bir linkten müşterimze sürekli aktif gösteririz.

* Png, Html, Css şeklinde koda dökülmüş tasarımımızı cms içerik yönetim sistemine entere ederiz ki müşterimiz sonraki süreçlerde web sitesi yönetim panelinden eklemeler, silmeler, güncellemeler yapabilsin.

* Sitenin son kontrolleri ve seo optimizasyonları detaylı olarak bitirilir.

* Tasarım ve yazılım aşaması bittikten sonra sitenin test aşamasına geçilir.

* Test aşaması bittikten sonra site uygun bir web hosting servis sağlayısında kurulur.

* Son aşama olarak sitenin indekslenmesini isteğimiz arama motorlarına kaydı yapılarak yayına alınır.

Web Sitesinin Hazırlanma Amacı Doğrultusunda Kazanacaklarınız

Kurumsal iletişimde web sitesinin önemi çok önemlidir. Çünkü müşterileriniz sizi tanımadan önce internette araştırmalar yaparak fikir edinirler. Bu noktada kaliteli  kurumsal bir  web sitesi potansiyel olabilecek müşterilerinizin sizinle iletişime geçip geçmem konusunda karar verdirir.

Kaliteli web tasarımı çalışmasıyla size değer  katacak özellikler; 

* Şirketiniz Dünya’nın neresinde olursa olsun hiç bir önemi kalmayacaktır, çünkü iyi bir web siteyle ülkeler arası uzaklığın hiç bir önemi kalmayacaktır.

* Ürün veya hizmetinizi almak isteyen müşteriniz iyi bir web sitesi tasarmı ile rahatlıkla isteğine ulaşabilir.

* Uzman web tasarımı firmasının elinden çıkmış bir çalışma her yönüyle şirkete değer katacak şekilde yapılır. Mesela web sitesinde blog, kampnyalar, güncel haberler modüşü yapılarak şirketin her an yapacağı tüm kamoanya ve indirimler hızlıca buradan duyurulabilir.

* Her yıl matbaya ayırdığınız giderlerden web sites sayesinde kurtulabilirsiniz. Çünkü katlog, broşür gibi kağıt şeklinde basıma ihtiyaç kalmadan dijital ortamda şirketniizn kurumsal web sitesinde bunları sergileybilirisiniz. Buda size ciddi anlamda maliyeti düşürücü bir etkendir.

* Eticaret siteniz veya kurumsal web siteniz mağaza gibi belli bir saate kapanmadığından  7/24 insanlar etkileşimde bulunarak sürekli kazanmaya devam edersiniz.

* Online satış mağazası gücüyle satışlarınız sürekli yükselecektir.

* Web siteniz Google ve benzeri arama motorlarında bulunarak, sürekli aktif yeni müşterilerin sizi bulmasına sebeb olacaktır.

* Web sitenizle Seo çalışması  yaparak Google arama motorunda ilk sırada yer alabilir ve müştei dönüşümlerinizi artırabilirisiniz.

* Profesyonel bir web tasarımı size vizyon katar.

* Kaliteli bir web tasarımı imajınızı yükseltir.

* İyi tasarlanmış ve iyi kurgulanmış, içeriği profesyonelce oluşturulmuş bir web sitesi rakiplerinizden farkınızı ortaya koyar.

* Web sitenizle işlemenizi daha iyi tanıtır ve hedef kitlenize daha yakın olursunuz.

Web Tasarımı Destek Hizmetlerimiz

* Özel şirketimize ait cms içerik yöntim sistemi yazılımını, web sitesine entegre ettikten sonra nasıl kullanacağınıza dair size eğitim veririz.

* Web tasarımı tamamiyle teslim aldıktan sonra kulanımı veya ufak tefek güncellemeleriyle ilgili mesai saatleri içinde telefon, mail ve uzaktan bağlantı destekleri firmamızdan alabilirsiniz.

* Web tasarımı çalışmanız bittikten sonra bir defaya mahsus ücretsiz Outlok mail ayarlarınız mail adreslerinizi kurulumu yapılır.

* Yıllık destek anlaşması kapsamında 1 yıl içinde oluşabilecek küçük taleplerinizi ücretsiz gerçekleştiririz.

* Web tasarımı  destek kapsamında web siteniz bittikten sorna seo, dijital reklamcılık veya sosyal medya destekleride vermekteyiz.

Sosyal Medya Danışmanlığı kurumların ve/veya kişilerin belirtmiş olduğu hedef kitlelerine ulaşmasını ürünlerin en doğru bir şekilde satılmasını rakip firmaların bir adım önüne geçmesini sağlamak amacıyla sosyal medya danışmanlığı gelir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hangi Hizmeti Verir?

Firmaların sosyal medya hesaplarını sosyal medyada oluşabilecek her türlü hataya karşı dakikalar içerisinde çözüm bulacak olacak kişiler sosyal medya danışmanlık hizmeti verebilir. Peki bu hizmetler nelerdir;

 • Sosyal medya veri analizi yapmak,
 • Rapor tutmak,
 • Kriz yönetimi yapmak,
 • İçeriklerin güzel bir şekilde hazırlanıp kaliteli fotoğraflar belirlenmesi,
 • Markanızın yapılmakta olan kampanyaların ve tanıtımını duyurmak,
 • Belirlediğiniz takipçi kitlesi için sosyal medya hesabınızın takibinin doğru bir şekilde yapılması,
 • Sosyal medya hesaplarının kurulması ya da revize edilmesi,

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapabilmektedir?

 • İlk başta bütün sosyal medya platformlarını bilmesi gerekir ve bunlarda doğal ve gerçek takipçi kazanması ve etkin bir şekilde sosyal medya kullanıcılarına hizmet vermesi gerekir.
 • Firmanızın değer kazanması için özel günleri kesinlikle atlamaması gerekir, ürünlerinizin değerini arttıracak içeriklerin paylaşması gerekir.
 • Markanızın değer kazanması için kampanyalar oluşturması gerekir, bunun için markanızı tanımazı gerekir.
 • Bir tek sosyal medyada değil gelişen her şey den bilgi sahibi olması gerekir. Gündemi takip etmesi gerekir oluşacak sorunlarda başarılı ve aktif olması gerekir.

Sosyal medya danışmanının müşterilerle birlikte yapmış olduğu iletişim firmanız için çok önemlidir. Firmaların veya sosyal medya kullanıcıların istediklerini çok iyi bir şekilde anlayıp onlarla bir bağlantı kurması gerekir. Firmalar ve sosyal medya kullanıcıları için yapılacak olan herhangi bir olumsuz hareket veya paylaşım firmanız için olumsuz yönde etkileri olacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neden Önemlidir?

İlk başta sosyal medya yönetimi kurumsal ve / veya kişisel olmak üzere sosyal medya yönetimi sağlanabilmektedir. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullandıktan sonra internet arama motorlarının bile önüne geçebilmektedirler. Bu şekilde sosyal medyanın gelişimini gören kişiler sosyal medya danışmanlığı olarak bir meslek dalı seçmektedirler. Sosyal medya kullanmanın önemini sosyal medya tarafından kaydırma yapmış olmalarıdır. Her ne kadar sosyal medyanın gelişimi firmalarınızın avantajını arttırmaktadır. Hem ticaret hem de kullanıcı trafiğini arttırmak için kullanılmakta olan sosyal medya platformu bu konuda en iyi reklam yeridir.

Sosyal Medya Danışmanlığından Hizmet Almak Gerekir mi?

Kurumunuzun sosyal medya da sunum, reklam, kampanya ve tanım açısından anlaşılabilir olması gerekir. Bunun için sosyal medya danışmanlığından destek alıp işini en doğru ve kaliteli bir şekilde yapanları tercih etmeniz gerekir. Sosyal medya uzmanları sosyal medyada oluşan herhangi bir sorun için sağlıklı bir şekilde müdahale yapmak konusunda uzmandır. Bu şekilde sizlere işinizi, markanızı, reklamınızı ürününüzün tüm gerekli olan bilgileri sizlere rapor halinde sunacaktır.

Sosyal medya danışmanlığı firmanızın sosyal medya da geliştirme konusunda sizlere yardımcı olurlar. Sosyal medya danışmanı öğrendiklerini kullanmaya başladığında ürünü satın almak isteyen kişilerle iletişimi ve ariyet ten müşterilerin geri dönüşümünü sağlamasını kurumun satış ve pazarlama konusunda da yardım etmesi gerekir.

Sosyal Medya Danışmanlığının Sorumlulukları Nelerdir?

 • Müşterilerin istediklerini dinlemek ve onlara çözüm üretmek.
 • Müşterilere ulaşmak için ve iletişimlerde onlarla doğru bir şekilde anlaşması gerekir.
 • Sosyal medyada eksik olanları belirlemek ve eksiklere hemen çözüm sağlaması gerekir.
 • firmanızın sektöründeki kaliteli uygulamaları belirlemek ve onları kullanıcılara önermek.
 • Sosyal medya da kullanıcıların zevkine gidecek farklı projeler yapması gerekir.
 • Kurumunuzun sosyal medya birlikte projeler yapmak. Sosyal medya ile ilgili eğitimler vermek.

SEO arama motorlarında bulunabilmek için hazırlanan sitelerin, arama motorları kriterlerine uyumlu hale getirilmesi kavramını ifade ediyor. SEO’nun amacı, arama motorlarında internet sitelerinin görünür hale gelmesi ve mümkün olduğundan birçok insan tarafından internet sitelerinin bulunabilmesidir.

SEO Nedir?

Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu anlamına gelmekte olan SEO, web sitelerinin arama motorlarının belirlemiş olduğu kriterlere uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlar. Bu hizmet ile arama motorlarında daha fazla hit alma şansı elde edilir. Arama motorlarında arama sonuçlarında daha fazla kullanıcıya erişim sağlamanın yanı sıra SEO çalışmaları ile siteniz üst sıralara tırmanır.

SEO hizmeti kişiler tarafından oluşturulan web sitelerinin arama motoru sonuçlarında belirlenen anahtar kelimelerin üst sıralara çıkması için gerçekleştirilmekte olan faliyetlerin tümünü kapsar. Bu faliyetler ilk olarak analizleri kapsar. Analizler sonucunda çalışmalar başlatılarak web sitelerini üst sıralara çıkması hedeflenir.

Aylık SEO Hizmeti

Analizler sonucu belirlenmekte olan anahtar kelimelerin zorluk derecesine ve rekabet düzeyine göre kullanıcılara aylık SEO hizmeti sunulur. Bir çalışmanın bitiş süresini de belirleyen en büyük etken kelimelerin rekabet düzeyi ve web sitenin alt yapılarıdır. Anahtar kelimelere göre farklılık gösteren bu hizmet 3-6-9-12 ay gibi sürelere kadar uzayabilmektedir. Aylık SEO hizmeti alan kullanıcılara anahtar kelimelerin analizlerinin gerçekleştirilmesinin ardından tahmini süreler verilir. Web site sahiplerine verilen tahmini sürelerinin ardından uygulamalara başlanır ve belirli günler içerisinde web site üzerinde gerçekleştirilen SEO çalışmaları kullanıcılara rapor olarak sunulur.

Sonuç Hedefli Hizmet

Web site sahiplerinin bulunmak istediği sıralamaların belirlenmesinin ardından anahtar kelimeler üzerinden anlaşmalar sağlanır. Tahmini belirlenmiş olan sıralamalara yerleşme süreleri konuşularak, web site sahiplerine ücretler karşılığında SEO hizmeti sunulur.

Profesyonel SEO Hizmeti Almak Neden Önemlidir?

 • Her an destek alabileceğiniz bir firma ile çalışmak karşınıza çıkabilecek sorunları çözüme ulaştırmanızı kolaylaştırır.
 • Profesyonel olmayan ve güvenilir olmayan kişilere yaptırılan SEO hizmeti web sitenizin üst sıralara çıkmasına yardımcı olmamakla kalmayıp, hatalı işlemler sonucunda Google ve diğer arama motorları tarafından ceza görmenize neden olabilir.
 • SEO hizmeti iki konu başlığı altında toplanır, bunlar iç seo ve dış seo olarak adlandırılır. İç seo çalışmalarında yer alan ve yazılım kısmında yapılan çalışmaların başarı getirebilmesi için profesyonel firmalar ile anlaşmalar sağlamak sizler için avantajlı bir durum haline gelecektir.
 • Web sitenize zarar verebilecek çalışmaların dışında, uzun vadeli ve doğal çalışmalar yapılır.
 • Profesyonel yardım almak site çalışmalarınızın daima güncel kalmasını sağlayarak arama motorlarında veya üst sıralarda hit almanızı sağlar.

İnternetin her alanda etkinliğini arttırması ile birlikte, arama motorları hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmeye başladı. Arama motorların bu kadar aktif olarak kullanılması, büyük bir sektörü de beraberinde getirdi. Reklam başlığı altında toplayabileceğimiz bu sektör, Google arama motorunu kullananların neyi görmek isteyeceğini önceden tahmin ederek karşısına ilgili reklam çıkarıyor. Bu pazarın farkına varan firmalar, adlarını daha büyük kitlelere duyurmak için de Google reklamlarından yararlanmaya başladı.

Google Reklamları Nedir?

Google reklamları, Google’a olan yoğun ilginin sonucunda ortaya çıkmıştır. Dünya’nın en çok tercih edilen arama motoru olan Google, bu ziyaretçi trafiğini tanıtım amacıyla da kullanarak büyük bir gelir elde etmektedir. Google’ın bu reklamları öne çıkarırken dikkat ettiği birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi anahtar kelimedir.

Anahtar kelimeler reklamını yapmak istediğiniz internet sitesinin, ilgili kişilerin sayfasına düşmesini sağlar. Bu sayede reklamınız efektif bir şekilde yerine ulaşır. Bunun dışında Google reklamlarından sonuç alabilmek için dikkat etmeniz gereken diğer konu bütçedir. Google reklamlarına ayırdığınız bütçe, web sitenizin öne çıkarılmasında etkili olmaktadır.

Google Ads Neden Kullanılmalıdır?

Google, en çok tercih edilen arama motoru olarak büyük bir reklam potansiyelini bünyesinde barındırıyor. Her gün bu kadar çok ziyaretçi alan bir arama motorunu, ortak ilgi alanlarına sahip insanları yönlendirmede kullanmak, yeni dönem reklamcılığının temel felsefesini oluşturuyor. Bu nedenle doğru bir şekilde yapıldığında Google reklamları, firmalar için büyük bir potansiyel oluşturmaktadır. Google Ads, anahtar kelimeler üzerinden yola çıktığı için web sitenizi isabetli sayfalara düşürebilmektedir. Bu sayede, doğru hedef kitleye ulaşarak istediğiniz sonucu kısa sürede elde edebilirsiniz.

Google Reklam Türleri Nelerdir?

Google, reklam çeşitlerini arttırarak farklı alanlardan ziyaretçi çekmeyi hedeflemektedir. Google’ın sahip olduğu reklam türleri arasında ;

 • Arama ağı reklamlaları
 • Google iş ortağı web site reklamları
 • Mobil reklamlar
 • Youtube arama ağı reklamları
 • Youtube video öncesi reklamları bulunmaktadır. Bu reklam türleri, öne çıkarmak istediğiniz web sitenizi daha geniş bir alanda duyurarak hızlı bir şekilde üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur. Bu nedenle Google üzerinden reklam vermeden önce, hangi türün sizin için daha avantajlı olacağını belirlemelisiniz.

Uzmanına Sorun

Hizmet hakkında detaylı sorularınız için uzman ekibimize whatsapp aracılığı ile hızlıca ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Mobil Danışma