Maksimum Veri Güvenliği

Gelişim Bilgisayar olarak orta ve büyük ölçekli firmalarda kabul görmüş yedekleme yazılım çözümleriyle, firmaların bilgi sistemlerine özgü yedekleme ve veri yönetimi stratejileri oluşturarak, yedekleme çözümleri sunmaktayız.

Yedekleme sistemlerinin kurulumu; yedeklenecek veri miktarı, yedekleme sıklığı, yedeklenen verinin zaman içerisinde değişme oranı ve maksimum veri kaybı gibi parametrelere bağlıdır. Bu sistemlerin, birden fazla sunucunun eş zamanlı yedekleme işlemini yapabilmesi, işletim sistemlerinin kayıt dosyalarını tam ve eş zamanlı olarak yedekleyebilmesi ve işletim sistemleri üzerinde çalışan veritabanı uygulamalarının yedeklerini sistem kapatılmadan alabilmesi gerekmektedir. Gelişim Bilgisayar, tüm risk analizlerini yaparak, veri yedekleme çözümü üretmekte ve yaşanabilecek dış kaynaklı sorunları ortadan kaldırmaktadır.

İletişime Geçin!
Veri Yedekleme

Uzmanına Sorun

Yedekleme ve Geri Yükleme Alanında Sunduğumuz Çözümler

 • Yerel ve geniş ağ üzerinden merkezi yedekleme
 • SAN/NAS mimarileri üzerinde yedekleme
 • Sunucu bağımsız yedekleme (Server-Free Backup)
 • Uygulamaların eş zamanlı olarak yedeklenmesi (Online Backup)
 • Değişken bazlı ve sentetik yedekleme
 • Teyp ve disk bazlı yedekleme
 • Disk kütüphaneleri
 • Kademeli yedekleme (Disk Staging)
 • Anlık geri yükleme (Instant Recovery from Snapshots)
 • Sistem Kurtarımı
 • Masaüstü ve mobil cihazların yedeklenmesi ve senkronizasyonu
Fiyat Al

Sizler İçin Ne Yaparız?

Gelişim Bilgisayar olarak bizler, mevcut datalarınızı tarar, yedekleme yapılacak alanları belirler ve  veri güvenliğini sizler için sağlar. Oluşturulacak takip sistemlerini kurup, sizler için verilerinizin güvenliğini takip eder.

İletişime Geçin

Veri Yedekleme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Veri Yedekleme Çözümleri, ürünleri ve hizmetleri hakkında sıkça sorulan sorular

Yedeklemenin temel amacı veri kaybının önüne geçmektir. Bunun anlamı, önemli verilerin harici sabit disk, DVD’ler/Blu-ray’ler, yerel NAS, Bulut Yedekleme gibi ikinci bir fiziksel konumda daha bulundurulmasıdır. Verilerin bu ikinci kopyasını oluşturduktan sonra bilgisayarınızdaki orijinal verileri silmeniz verilerin artık yedeği olmadığı ve yine sadece tek bir kopyası olduğu anlamına gelir.

Bu nedenle, dahili diskinizdeki depolama alanı dolmaya başladığı için verileri harici depolamaya taşımanız gerektiğinde tercih ettiğiniz başka bir medya (başka bir harici sabit disk, DVD’ler/Blu-ray’ler, Bulut Yedekleme vb.) üzerinde verilerin ikinci bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bu bakımdan, yedeklemenin türü, verilerinizin ikinci bir kopyasını bulundurmanızdan çok daha az önem taşır. Bu, disk arızalarında veri kaybını önlemenin en iyi yoludur.

Verilerin her geçen gün büyümesi sonucunda günümüzde verilerin yedeklenmesi büyük bir sorun haline gelmiştir. Gün geçtikte veri tipinin değişmesi, günden güne büyümesi, veri tipi büyürken yedekleme sürelerinin de artması sonucuna bağlı olarak yedekleme politikalarının bu yeniliklere ayak uydurabilmesi gerekmektedir. Hızlı yedek almak ve olası bir felaket durumunda iş akışını çok fazla etkilemeyecek şekilde Recovery yapmak önem kazanmaktadır.

Yedekleme politikasının iyi bir analiz ile baştan sonra düzgün planlanması, esnek Backup/Recovery politikaları ile ölçeklenebilir bir yapıyı dizayn etmek profesyonel bir bakış açısı gerektirir.

Hackerlar, virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar aracılığıyla yapılan siber saldırılar, işletmelerde büyük veri kayıplarına neden olabilirler. Eğer bir yedekleme sisteminiz yok ise bu durum ciddi iş kesintileri ve veri kayıplarına neden olur. Bunun yanında yasal olarak kişisel verileri koruma kanunu kapsamında herhangi bir kullanıcı veya kurum verisinin dışarı sızması itibar, pazar payı kaybı, ciddi maddi ve hukuki sonuçlar ile sonuçlanabilir.

Veri yedekleme fiyatları ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzmanına Sorun

Hizmet hakkında detaylı sorularınız için uzman ekibimize whatsapp aracılığı ile hızlıca ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Mobil Danışma