Sunucu ve Depolama Çözümleri

Şirketlerde ve kurumlarda uygulamaların çalışabilmesi için gerekli işlem gücüne sahip sunucular kurumların iş sürekliliği için çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle çözüm odaklı çalışarak, kurumun sunucu yönetimi odaklı çözüm ve hizmetleri kesintisiz sağlayabilmeleri için yüksek erişilebilirlik, performans ve yedeklik ihtiyaçlarını en iyi şekilde sağlamaktayız.

İşletim sistemi yönetimi ile sunucu üzerinde çalışan işletim sistemlerinin sağlıklı hizmet verebilmesi için gerekli güncellemelerin yapılması, güvenlik açıklarının kapatılması, kaynak yönetiminin yapılması ve gerekli durumlarda işletim sistemlerinin yeniden kurulması gibi hizmetlerin kesintisiz verilmesini sağlamaktayız.

Sunucu Çözümleri

Genel olarak önemli iş uygulamaları ve veri yönetimi için doğru sunucu çözümlerinin belirlenmesi, iş sürekliliği ve veri güvenliği için en önemli hususlardan bir tanesidir. Gelişim Bilgisayar, profesyonel teknik ekibiyle, mevcut ve devamındaki iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak, bütün seviyelerde, maksimum kapasite ve performans sağlayan sunucu modelleri ile çözümler ve katma değerli hizmetler sunmaktadır.

Uzman teknik ekiplerimiz gereksinimlerinizi analiz ederek size en uygun hizmet ve çözümü tespit etmektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlanan sistemin konfigürasyonu en ince detayına kadar belirlendikten sonra oluşturulan proje planı dahilinde ürünler temin edilir, sistem mühendislerimiz tarafından kurulur ve devreye alınır.

Veri Depolama Çözümleri

Teknolojilerin ve kurumların değişen ihtiyaçları kapsamında, farklı depolama teknolojilerini kullanarak depolama kaynaklarınızı en iyi şekilde yönetebilmenizi sağlıyoruz. Performans gerektiren kaynaklarınız için hibrit ve SSD’ lerden oluşan depolama çözümleri, arşivleriniz içinse geleneksel mekanik disklerden oluşan depolama çözümleri sunarak kaynaklarınızı etkin kullanmanızı sağlıyoruz. Depolama sistemlerinizde ortaya çıkabilecek sorunlarınızı asgariye indirerek, cihazlarınızın verimli, performanslı ve kesintisiz şekilde çalışabilmesini sağlıyoruz.

Alan ihtiyaçlarına bağlı olarak veri saklama teknolojileri de gelişmiş, DAS, NAS, SAN sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Uzmanına Sorun

Hizmet hakkında detaylı sorularınız için uzman ekibimize whatsapp aracılığı ile hızlıca ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Mobil Danışma